Pulmatraditsioonid Maltal

Malta saarel ringi reisides mõtlesin pulmateemahuvilisena, kuidas seda sündmust siin tähistatakse. Ja üleüldse, mida tähendab pulm maltalastele?

Selgus … Maltal võetakse abielu tõsiselt.

Pereväärtustest kinnipidamist peavad kohalikud üheks parimaks rahvusliku iseloomu jooneks!

Seksuaalne revolutsioon toimus Maltal üsna hilja: alles 2011. aastal pärast rahvahääletust võttis parlament vastu lahutusseaduse.

Kuni selle ajani võisid maltalased abielluda vaid korra elus (lesknaisi muidugi arvestamata; lahutus oli keelatud, õigemini, see võis saavutada, aga selleks võib kuluda kümme aastat).

Traditsioonilised Malta pulmad on tänapäevalgi väga populaarsed. Hoolimata asjaolust, et tseremoonia on aastate jooksul läbi teinud mõningaid muudatusi, peetakse siiski kinni põhiprintsiipidest pulmatseremoonia ise toimub peaaegu alati kirikus, millele järgneb tähistamine pulmasaalides või aedades.

5 Malta ja Gozo ajaloolist pulmatraditsiooni:

– Faldetta – Gonella

Naiste peakate / aka sall / aka mantel, must või muud tumedat värvi, mille ülemist osa hoidis vaalaluu. Huvitaval kombel sõitis Meghan Markle 2015. aastal Maltale, et oma juurte kohta rohkem teada saada ja proovis selga traditsioonilist peakatet. Aasta hiljem kohtus ta prints Harryga. Kas see on märk?)

– Perlini

Suhkruga glasuuritud mandli magusus

– Sixpence “Midagi vana, midagi uut, midagi laenatud, midagi sinist.” vana inglise riim; pruut kannab hea õnne nimel oma pulmapäeval nelja eset.

* Midagi vana tähendab järjepidevust

* Midagi uut annab sulle optimismi tuleviku suhtes

* Midagi laenatut tähistab õnne

* Midagi sinist on puhtus, armastus ja truudus

– Teekülastus

Pruutpaari pere korraldab endiselt väga sageli enne pulmi kodust vastuvõttu. Mõned pered võtavad isegi laenu, et oma parima väljanägemise nimel tööd teha!

– Valged tuvid

Pärast tseremooniat puistatakse noorpaarid üle kuivatatud riisi ja konfetiga ning õnnitluse märgiks lastakse vabaks lumivalged tuvid! Mõnes mõttes oleme sarnased.

Registreeri